БТР-3У розроблено в 2000-2001рр. У ряд організацій, які брали участь в даному проекті, входять:Харківське конструктрське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова (Україна), АДКОМ МАНЮФЕКТЧЕРІНГ Компані Лімітед ВЛЛ (ADCOM MANUFACTURING Company Limited WLL) з Абу-Дабі (ОАЕ) та Державний Науково-технічний Центр Артилерії та Стрілецького Озброєння (Україна).

Основні принципи складу машини, її конструкції та компоновки були визначені АДКОМ МАНЬЮФЕКТЧЕРІНГ Компані, діючої як координатор всього проекту, а Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова відповідне за розробку шасі та інтеграцію всих систем машини і озброєння на шасі (розробку конструкторської документації). БТР-3У - це цілком нова машина, а не модернізація машини, яка стоїть на озброєнні.

Компоновка

Силове відділення

Силове відділення бронетранспортеру складається з дизельного двигуна Deutz BF6M1015 потужністю 326 к.с., під'єднаного до автоматичної трансмісії Allison MD3066. Силова установка і трансмісія встановлені Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова. Машина - плаваюча, на плаву приводиться у рух одним водометним двіжителем, встановленим в кормовій частині корпусу. Для того, щоб підготувати машину до долання водної перешкоди, водій, не виходячи з машини, підіймає щиток, що відбиває воду, та вмикає водовідкачуючу помпу.

Десантне відділення

У десантному відділенні розміщується шість піхотинців, які заходять в машину і виходять з неї крізь двері з кожного боку корпусу. Нижня частина двері опускається до низу та формує сходинку, а верхня частина відкочується у бік за рухом машини. На криші також є  люки. Вогневі гнізда з приладами спостереження встановлені з бортів та спереду машини.

БТР-3У Гардіан | MorozovKMDB
Озброєння

БТР-3У оснащений одномісцевим уніфікованим бойовим модулем "Шквал"

В модулі встановлено ряд систем озброєння: 30-мм гармата; 7,62-мм спарений кулемет, 30-мм автоматичний гранатомет та протитанкове кероване озброєння. Модуль був розроблений Державним науково-технічним центром артилерії та стрілецького озброєння України. Конструкція бойового модуля "Шквал" дуже гнучка, що дозволяє легко замінити одне озброєння на інше (наприклад, замінити ракети типу "Конкурс", що керування яких іде по проводам, на керовані по пргводам ракети типу "Ред Ерроу" або інші ракети, у тому числі і керовані по лазерному проміню).

30-мм гармата подвійного живлення має готовий до використання боєкомплект з 350 снарядів. Боєкомплект 7,62-мм спареного  кулемету складає 2500 патронів. З лівого боку башти встановлено 30-мм гранатомет, у якого 29 готових до використання гранат та додатково 87 гранат перевозиться в резерві (три магазини, в кожному з яких знаходиться 29 гранат).

Шість 81-ммпускових установок димових/аерозольних гранат, які приводяться до дії електроспуском, встановлені по три штуки з кожного боку башти для стрільби вперед.

Комплекс керування вогнем

Комплекс керування вогнем  (ККВ) включає прицільний комплекс ОТП-20, який інтергований з системою керування стрільбою керованими ракетами, та стабілізатор озброєння СВУ-500.

БТР-3У Гардіан | MorozovKMDB
Додатково

Штатне обладнання БТР-3У

Штатне обладнання також включає рульове управління з гідропосилювачем на привод чотирьох передніх коліс та централізовану систему регулювання тиску в шинах, що дозволяє водію регулювати тиск в шинах у відповідності до місцевості, якою прямує машина. БТР-3У оснащено французькими шинами Мішлен (Michelin). 

Моторно-трансмісійне відділення

МТО оснащене автоматичним протипожежним обладнанням подвійної дії. Система кондиціонування повітря встановлена в якості штатної системи з метою забезпечення екіпажу комфорту у спекотних умовах.

Основні характеристики
Параметр Одиниця вимірювання Величина
Загальні
Тип броньована, плаваюча, повнопривідна машина з баштою, що обертається
Бойова маса т 16,4
Екіпаж чол. 3
Десант чол. 6
Габарити
довжина мм 7650
ширина мм 2900
висота мм 2860
Озброєння
Тип одномісцевий баштовий модуль, що обертається , зі стабілізацією у двох площинах
Гармата
калібр мм 30
боєкомплект шт. 350
Кулемет
калібр мм 7,62
боєкомплект шт. 2500
Гранатомет
калібр мм 30
боєкомплект шт. 116
ПТУР “Конкурс”
протитанкові ракети шт. 4
Рухомість
Двигун
марка “Дойц”
тип дизельний
потужність к.с. 326
Максимальна швидкість по шосе км/год. 85
Максимальна швидкість на плаву км/год. 8
Запас руху по шосе км 600
Температурний діапазон експлуатації: °C -15…+55
Трансмісія
марка “Аллісон”
тип автоматична
Перешкоди, що долаються
підйом % 30
крен % 25
стінка м 0,5
ров м 2
Засоби забезпечення мешкання та захисту екіпажу
кондиціонер WEBASTO C6
ФВУ є
Отоплення калоріфер
ППО автоматична, 2-кратної дії в МТО
БТР-3У Гардіан | MorozovKMDB