Танк Ятаган є результатом удосконалення танка Т-84 та адаптації його до вимог стандартів НАТО. На ньому встановлена 120-мм гладкоствольна гармата та автомат заряджання, розташований в кормовому відсіку башти.

Танк Ятаган виготовлено з комплектуючих українського виробництва, хоча передбачено (за бажанням замовника) встановлення систем закордонних виробників.

Цей танк було створено в 2000р. При його розробці використовувались технічні рішення, перевірені при модернізації танку Т-72-120.

В деяких публікаціях він отримав назву КЕРН2-120 (за назвою дослідного зразка) або Т-84-120.

Макет танку Ятаган, адаптованого до вимог турецької армії, був представлений на виставці IDEF у м. Анкара (Туреччина) у 1999р. та 2001р.

Основні особливості

Танк Ятаган є високоефективною бойовою машиною. Танк оснащено потужним озброєнням, автоматом заряджання, його броня забезпечує виключно високой ступінь захисту від сучасних засобів ураження; його система управління вогнем дозволяє екіпажу виконувати бойові завдання, як удень, так і в ночі при будь-яких погодніх умовах; силовий пристрій ладен працювати в широкому диапазоні температур на різній місцевості, навіть у гірських районах з висотою над рівнем моря до 3000 м. На танку може бути встановлена велика номенклатура додаткового обладнання.

Основною метою розробки є встановлення на танк гармати калібру 120мм стандарту НАТО, для якої унітарні постріли різних типів розміщені в автоматі заряджання на кормі башти (22 постріли), а інші - в механізованій укладці в корпусі.

Компоновка

Компонвка зроблена за класичним типом: в пердній частині крпусу знаходиться відділення управління з місцем механіка-водія, за ним - бойове відділення, а в кормі танку - моторно-трансмісійне відділення (МТО). Корпус має протиснарядовий, комбінований і екранований броньовий захист з використанням комплексу вбудованого динамічного захисту. 

Маневреність

Стосовно рухомості танк Ятаган аналогічний танку Т-84.

Озброєння

Озброєння танка Ятаган складається з 120-мм гармати з хромованим стволом, 7,62-мм спареного кулемету та 12,7-мм зенітного кулемету. У екіпажа танку також є автомати, гранати та сигнальний пістолет.

Основне озброєння - 120-мм гладкоствольна гармата під боєприпаси НАТО, яка заряджається за допомогою автомата заряджання конвеєрного типу. Гармата має ежектор порохових газів та термокожух. Ствол гармати швидко знімається і може бути замінений в польових умовах без демонтажу гармати з танку.

Боєкомплект до гармати складає сорок пострілів (22 постріли розміщені в контейнері автомата заряджання в башті, 16 пострілів розміщені у допоміжній боєукладці - корпусному конвеєрі, 2 постріли знаходяться у бойовому відділенні). Застосовуються боєприпаси всіх типів та видів призначення, розроблених у відповідності до стандартів НАТО -  STANAG 4385 і STANAG 4110 (APFSDS-T, HEAT-MP-T та ін.), а також ракети, що керуються лазерним променем, виробництва України.

Автомат заряджання забезпечує швидкострільність 8-10 пос./хв. Передбачені також режими напівавтоматичного та ручного заряджання гармати з використанням боєприпасів, які знаходяться в механізовпаній укладці в корпусі танку. 

Як допоміжне озброєння використовуються 7,62-мм спарений кулемет і 12,7-мм зенітно-кулеметний пристрій з дистанційним керуванням, яка встановлена на командирському люці і дозволяє вести вогонь зсередини танку з зачиненими люками.

Спарений кулемет дозволяє уражати цілі на прицільних відстанях до 1600м. Боєкомплект спареного кулемета складає 1250 патронів. Стрільбу зі спареного з гарматою кулемету можна вести з місця навідника або командира.

Зенітний кулемет розміщено на командирському люці, має дистанційне керування та призначений для стрільби по повітряним та наземним цілям з зачиненими люками танку з місця командира. Кулемет ефективний для ураження середньо- та легкоброньованих машин. Приводи кулемету - електричні. Кут наведення по вертикалі складає від -5° до +70°, по горизонталі - в диапазоні +/- 75° курсом або 360° разом з баштою танку. По вертикалі в диапазоні кутів від -3° до +20° кулемет стабілізований. Боєкомплект зенітного кулемету складає 450 патроніві.

Ятаган | MorozovKMDB Ятаган | MorozovKMDB Ятаган | MorozovKMDB

Танк "Ятаган" має комбіновану систему захисту, яка складається з пасивної броні, вбудованого динамічного захисту і ряду інших пристроїв захисту танку, оптимізованих проти сучасних засобів ураження танків і значно знижуючих уразливість танку від всіх видів протитанкових засобів.
Комплекс вбудованого динамічного захисту має модульну конструкцію, тому він може бути замінений або модернізований у міру удосконалення відповідних технологій динамічного захисту.

Ятаган | MorozovKMDB

 На танку Ятаган втановлено комплекс управління вогнем така Оплот, адаптований до нового озброєння. Основною його особливістю є забезпечення пуску ракети калібру 120мм через ствол гармати. 

На сьогодні ракети для 120 мм гармати розробляє та випускає тільки Україна. 

Ятаган | MorozovKMDB
Тактико-технічні характеристики
Параметр Одиниця виміру Величина
Розміри
довжина (з гарматою на ніс) м 9,664
довжина (по корпусу) м 7,705
ширина (без бортових екранів) м 3,595
ширина (з бортовими екранами) м 3,775
висота (по криші башти) м 2,215
висота (з 12,7-мм зенітним кулеметом) м 2,76
Шляховий просвіт м 0,515
Ширина гусеничної стрічки м 0,58
Ширина колеї (по центру гусеничних стрічок) м 2,8
Довжина гусениці у місці зіткнення з ґрунтом м 4,29
Загальні характеристики
Екіпаж людей 3
Бойова вага т 48
Питома потужність к.с./т 25
Тиск на ґрунт кг/см2
Максимальна швидкість по шосе км/год 65
Середня швидкість по бездоріжжю км/год 45...50
Ємність паливних баків л 1300
Діапазон робочих температур °C -40 до +55
Запас руху
по шосе км 540
по бездоріжжю км 350...400
Перешкоди, що долаються
Брод без підготовки м 1,8
Брод з підготовкою м 5
Градієнт % 63
Боковий крен % 36
Высота стінки, що долається м 1
Ширина рову, що долається м 2,85
Двигун
Тип двотактовий, багатопаливний з впорскуванням палива
Модель 6ТД-2
Циліндрів 6
Система охолодження рідинна
максимальна потужість к.с. 1200
частота обертання колінвалу при максимальній потужності об/хв. 2600
Трансмісія
Тип механічна, планетарна
Передач 7 передніх та 5 задніх
Підвіска
Тип торсійна
Озброєння
основне 120-мм гладкоствольна гармата
спарене 7,62-мм кулемет КТ-7,62
зенітне 12,7-мм кулемет КТ-12,7
Боєкомплект
для основного озброєння посрілів 40 (22 з них - в автоматі заряджання)
для спареного кулемету патронів 4000
для зенітного кулемету патронів 450
Ятаган | MorozovKMDB Ятаган | MorozovKMDB Ятаган | MorozovKMDB Ятаган | MorozovKMDB