Система управління вогнем Оскол призначена для модернізації танків типу Т-72. Модернізація забезпечить ведення стрільби навідником по нерухомих і рухомих цілях з місця і в русі з високою ймовірністю попадання з першого пострілу.

 Особливістю комплексу є наявність керованого озброєння, яке дозволяє вести вогонь з гармати керованими ракетами з лазерним наведенням й уражати цілі з імовірністю не менше 0,9 на дальностях до 4000 м. Кероване озброєння також забезпечує танку можливість вражати завислі над полем бою вертольоти, що стріляють з недоступної для звичайного танкового озброєння відстані.

 Стрілянина ракетою може здійснюватися в русі по рухомій цілі. Ракета має тандемну бойову частину, що дозволяє їй вражати цілі, оснащені динамічним захистом, а також сучасної багатошарової бронею, що має поліпшені характеристики по захисту від кумулятивних боєприпасів.

Характеристики

Приціл «СКАТ-М», що входить до складу комплексу, спільно з прицілом ТПД-К1 дозволяє вести стрілянину усіма видами боєприпасів.

 КУО виробляє автоматичний розрахунок даних стрільб і їх введення в приціл або стабілізатор через балістичний обчислювач.

Тепловізійний приціл «СКАТ-М» включає в себе оптоелектронний прилад навідника, монітор і пульт управління командира.

 Тепловізійний приціл дозволяє наводчику виявляти цілі і вести вогонь по ним практично при будь-яких погодних умовах на великих відстанях і з високою точністю, що є великою перевагою при роботі в умовах поганої видимості, а також в темний час доби. Тепловізійний приціл також дозволяє ігнорувати наявність деяких поширених перешкод спостереження, таких як характерний для поля бою дим.

 Пропонована модернізація забезпечує наводчику:

  • підвищення дальності ефективної стрільби вдень і вночі до 2000 м з місця і з ходу
  • збільшення дальності виявлення цілі вдень і вночі до 7000 м і розпізнавання до 4000 м
  • вимір дальності днем ​​до 4000 м з імовірністю 0,9 за рахунок застосування лазерного далекоміра зі схемою амплітудно-часової селекції (АВС)
  • стрілянину керованою ракетою до 5000 м
  • автоматичний облік відхилень умов стрільби від нормальних за допомогою високоточної цифрового балістичного обчислювача.
 Система управління вогнем ОСКОЛ | MorozovKMDB