В останні роки поряд з підвищенням рівнів захисту із застосуванням нових броньових матеріалів і створенням комбінованих перешкод, в ДП «ХКБМ» серйозне значення надається розробці і впровадженню способів і засобів зниження помітності - маскування військової техніки.

Бойова машина - це рухливий засіб і різні способи маскування враховують необхідність постійного і швидкого руху з одночасним застосуванням систем озброєння і спостереження.

Засоби зниження помітності:

- оптичне (візуальне) маскування;

- теплове маскування;

- радіолокаційне маскування.

1.1 Оптичне (візуальне) маскування на вироби ДП «ХКБМ» включає:

- деформуюче фарбування, яке призначене для зниження оптичної помітності об'єкта на природному тлі, спотворення його образу з метою ускладнення впізнання (ідентифікації), зменшення дальності виявлення засобами розвідки і труднощі наводчику прицілювання в обрану точку його силуету. Залежно від вимог замовників розробляються різні варіанти: від 3-х кольорових плямистих для східно-європейського і пустельного ландшафтів до 4-х кольорового пиксельного малюнка деформуючого фарбування.

- затискачі для природних засобів маскування, які застосовуються при маскуванні об'єкту на місцевості природними матеріалами, переважаючими на даній ділянці місцевості (гілки дерев, кущів, сіно, очерет, очерет і т. П.)

- засоби світломаскування у вигляді світломаскувальних штор, виготовлених з світлонепроникного матеріалу, застосовуються для виключення демаскуючих ознак освітлення кабін легкоброньованої техніки в нічний і вечірній час і встановлюються на оглядові вікна

 - можливість установки на виробах ДП «ХКБМ» оптичної маскувальної сітки.

 1.2 Теплове маскування в інфра-червоному діапазоні хвиль застосовується для зменшення теплового контрасту з фоном в певних зонах машин, схильних до тепловому нагріванню як в процесі експлуатації, так і при інтенсивному нагріванні під впливом сонячної радіації. Для цих цілей широко використовуються різні сучасні теплоізоляційні матеріали як при безпосередньому нанесенні на поверхні виробів, так і в складі теплоізоляційних екранів і теплоотражающих щитків.

 1.3 Радіолокаційне маскування застосовується для захисту від радіолокаційних засобів розвідки і вирішується за рахунок надання виробам необхідних геометричних форм, що забезпечують перенаправлення або багаторазове перевідбівання падаючого сигналу, що веде до подальшого загасання відбитого сигналу або за рахунок можливості установки на виробах індивідуальних широкосмугових маскувальних комплектів мереж, що забезпечують маскування у видимому, тепловому і радіолокаційному діапазоні хвиль.

Зміст

Засоби

Засоби зниження помітності включають:

  • теплове екранування даху силового відділення
  • теплоізоляційний кожух стовбура
  • вентиляція даху силового відділення
  • екранування ходової частини
Засоби зниження помітності | MorozovKMDB Засоби зниження помітності | MorozovKMDB Засоби зниження помітності | MorozovKMDB Засоби зниження помітності | MorozovKMDB