115 років від Дня народження Олександра Олександровича Морозова. | MorozovKMDB
115 років від Дня народження Олександра Олександровича Морозова.

29 жовтня визначна дата  для нашого підприємства. Саме в цей день 115 років тому народився видатний конструктор зі створення бронетанкової техніки ХХ сторіччя Олександр Олександрович Морозов.

Олександр Олександрович народився 29 жовтня 1904 року у місті Бежиця Брянського уїзду Орловської губернії. Свою трудову діяльність почав з 1917 року на Харківському Паровозобудівному заводі (ХПЗ).

У 20-х роках минулого сторіччя Уряд приймає рішення о розгортанні в країні вітчизняного танкобудування. І відповідно до цього рішення на ХПЗ у грудні 1927 року із числа кращих конструкторів тракторного виробництва створюється новий колектив -  танкова конструкторська група, в яку також увійшов Морозов О.О.

Призначений у 1936 році на посаду головного конструктора КБ танкобудування Михайло Ілліч Кошкін, одразу помітив та виділив Морозова із решти колективу та зробив його своїм першим заступником. Саме завдяки їх сумісної праці був створений кращий танк другої світової війни Т-34. Та після передчасної смерті Кошкіна Михайла Ілліча, у віці 36 років Морозов О.О. призначається головним конструктором. Та у продовж всього життя посада його була незмінною.

За усі ці роки праці під керівництвом Олександра Олександровича були створенні танки Т-44, Т-54, а у танку Т-64 конструкторські рішення випереджали світове танкобудування на 15-20 років. Так танк Т-64 став базою для створення танків Т-72 та Т-80.

У 60-ті роки О.О. Морозов розкривається як вчений, він проводить глибокий аналіз направлень проектування та конструювання танкових конструкцій,  його наукові труди  отримують найвищу оцінку з боку наукової спільноти країни.
 Олександр Олександрович Морозов – лауреат трьох Державних премій, генерал-майор-інженер, доктор технічних наук, Заслужений машинобудівник України, був нагороджений багатьма орденами та медалями.

І по теперішній час живуть традиції «школи Морозова» в умах та діяльності українських конструкторів – танкобудівників, підтвердженням чого є конкурентоздатні, що користуються попитом бойові броньовані машини,  створенні Держаним підприємством «Харківське конструкторське бюро з машинобудування», якому присвоєно ім’я О.О. Морозова, де він працював впродовж 50 років та очолював КБ на протязі 36 років.