ДП «ХКБМ» продемонстрував модернізовану систему залпового вогню БМ-21У «Верба». | MorozovKMDB
ДП «ХКБМ» продемонстрував модернізовану систему залпового вогню БМ-21У «Верба».

Третього листопада в Україні відзначається День ракетних військ та артилерії.

Верховний Головнокомандувач – Президент України Петро Порошенко, за участю Міністра оборони України, генерала армії Степана Полторака, Секретаря РНБО України Олександра Турчинова та Генерального директора ДК «Укроборонпром» Романа Романова ознайомились із сучасними системами озброєння та військової техніки на полігоні, який знаходиться біля села Дівички, Київської області.

ДП «ХКБМ» продемонстрував модернізовану систему залпового вогню БМ-21У «Верба» разом із транспортно-заряджальною машиною. Такий комплекс забезпечує автоматизоване горизонтування на місцевості, розрахунок даних стрільби в залежності від топографічних та метеорологічних умов, наведення бойової частини на ціль.

Транспортно-заряджальна машина перевозить 80 реактивних снарядів на борту та здатна за короткий період часу поповнити боєкомплект або повністю перезарядити бойову машину.

За словами Головного конструктора Геннадія Гращенкова, використання сучасних технологій та мікропроцесорних систем керування дозволяє підвищити не тільки вогневі можливості комплексу, а потенційно скоротити бойовий розрахунок на дві людини.

Наразі на підприємстві завершується робота по представленню комплексу на Державні випробування. Прогнозовано, серійна модернізація системи «Град» в інтересах МО України може бути розпочато у другій половині 2018 року.