Триває організація серійного виробництва тактичної бойової колісної машини «Дозор-Б» | MorozovKMDB
Триває організація серійного виробництва тактичної бойової колісної машини «Дозор-Б»

Триває організація серійного виробництва тактичної бойової колісної машини «Дозор-Б» на Державному підприємстві «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова»

 

          Тактична бойова колісна машина (ТБКМ) «Дозор-Б» розробки Державного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова» (ДП «ХКБМ») була прийнята на озброєння Наказом Міністра Оборони України №245 від 03.07.2020 р і зараз проводиться організація її серійного виробництва на ДП «ХКБМ».

          На даний час у медіа розповсюджується інформація щодо загоряння ТБКМ «Дозор-Б» від димової шашки при проведенні випробувань, нанесення збитків дослідному зразку та відкладення на неозначений час початку серійного виробництва цих машин. Це не відповідає дійсності та спрямоване на підрив строків укладання контракту між ДП «ХКБМ» та Міністерством Оборони України на серійне виробництво ТБКМ «Дозор-Б».  

          Згідно з програмою випробувань, які виконуються для організації серійного виробництва машин на ДП «ХКБМ», проводилась перевірка герметичності корпусу ТБКМ «Дозор-Б» для забезпечення підпору від фільтровентиляційної установки шляхом підпалу димової шашки у спеціальної ємності, яка потім ставилась у десантне відділення машини. По завершенню випробувань роботу шашки припиняли за допомогою вогнегасника. Процес проведення випробувань був контрольований. Ніяких пошкоджень електроніки та проводки дослідного зразка немає. Машина знаходиться у робочому стані та проходить доопрацювання згідно затвердженого план-графіку. Випробування йдуть за наміченим планом.

          Також хочемо зазначити, нещодавно у медіа розповсюджувалась інформація що з 14 липня 2021 року близько 140 робітників ДП «ХКБМ» будуть переведені на однодений робочий тиждень з мінімальною оплатою та ставилось під сумнів виконання державних контрактів по виготовленню   БТР-4Е для Міністерства Оборони України. Але по сей день  ДП «ХКБМ»  працює на повну потужність у три зміни для забезпечення виконання державних контрактів по виготовленню виробів БТР-4Е для української армії.  

          Залишається відкритим питання: «Хто і з якою метою публікує статті з невірною інформацією, яка дискредитує роботу ДП «ХКБМ» ?».